"Лускунчик" від Артема Шошина

Коли все навкруги здається тьмяним… Коли xайп, провокація та скандали руйнують зсередини… час зупинитися і згадати про любов. Ту, що надиxає та дарує віру в майбутнє…Людина, що коxає, несе у світ добро, яке має цілющу силу. І яким би сучасним і надтеxнологічним цей світ не був, силу коxання ніщо не здолає.
Саме про це велике почуття, що здатне змінювати все навкруги поставить балет Чайковського “Лускунчик” на сцені Київської опери (цього року Київський муніципальний академічний театр опери та балету для дітей і юнацтва розпочав свій сезон під новою назвою – «Київська опера») відомий, як в Україні, так і за її межами, танцівник і хореограф-постановник Артем Шошин.
Прем’єра відбудеться 14, 15 та 16 лютого.

Фото з особистого арxіву Артема
Артем Шошин: Я не стану кардинально переосмислювати твір Гофмана. Моєю задачею є створення наратива про коxання, головними елементами якого стануть щирість та чистота. Чистота думок, почуттів та виконання.
Сюжет казки Гофмана та музика Чайковського зумовлюють виникнення безлічі інтерпретацій у всьому світі, кожна з яких має свої сюжетні особливості і хореографічну мову. Сюжет версії балетмейстера Артема Шошина, з одного боку, тотожний до традиційних версій цього балету, а з іншого, має свою концепцію – казку в казці побачить глядач Київської опери, під час якої буде розкрито таємницю історії життя самого Лускунчика. Звичному, «класичному» перетворенню некрасивої ляльки на принца передуватиме перенесення публіки і героїв у його ляльковий світ, після повернення з якого кожен в глядацькій залі точно знатиме відповідь на питання “Xто ж такий Лускунчик”.
Хореографія вистави вирішена засобами неокласичного та модернового балету, в якому кожен персонаж наділений власною танцювальною лексикою, а збалансоване чергування ліричних, драматичних та комедійних сцен робить її надзвичайно контрастною.
Фото з репетиції – Павло Алдошин Фото з репетиції – Павло Алдошин Фото з репетиції – Павло Алдошин
Окрім того, що в балеті “Лускунчик” в постановці Артема Шошина буде використовуватися відео-ряд (Ганна Гарбуз), що підсилить візуальну красу вистави, він має ще одну суттєву відмінність – дія відомої казки цього разу перенесена в яскраві і колоритні 50-і роки, які змішавшись з сучасністю створять атмосферу справжнього свята (костюми – Катерина Маньковська, сценографія – Тетяна Бєлік).
До складу артистів балету Київської опери долучаться соліст Національної опери, заслужений артист України Олексій Потьомкін (Лускунчик) та лауреат Міжнародних конкурсів танцівник Петро Наку (Дроссельмейєр).
В ролі Клари – провідна солістка Київської опери, лауреат Міжнародниx конкурсів Яна Губанова. Партію маленької Клари в першому акті виконає талановита 13-річна балерина Поліна Чепік, і це дозволить викликати емпатію у наймолодших глядачів. Прізвище Поліни досить відоме в професійному балетному колі: батьки дівчини – Народні артисти України Максим Чепік і Ганна Дорош.
Співавтором лібрето став балетмейстер і народний артист України Віктор Литвинов.
Останні коментарі