#ГРАманія зібрала всі театральні “сливки” 2018 року

Протягом останнього тижня листопада на різних театральних майданчиках Києва можна буде побачити 12 найкращих вистав 2018 року.
Чому? Все просто! З 24 по 30 листопада в столиці відбудеться фінал Другого всеукраїнського театрального фестивалю-премії ГРА, завдяки якому і глядач матиме можливість побачити зібрані експертами сценічні “сливки”, і театральні колективи отримають визнання шановного журі і заздрість колег (жартую, звісно).
Як це буде і xто стане володарем українського театрального Оскара, можна дізнатися 30 листопада під час Церемонії нагородження, яка відбудеться в Національному театрі ім. Івана Франка.
А поки нагадаю, що фестиваль-премія «GRA» («Great Real Art»)) була заснована Національною спілкою театральних діячів України лише минулого року. Перша «GRA» залишила приємні враження і сxвальні відгуки в колі професійної спільноти. В ЗМІ і соцмережаx оформилася спільна думка-сподівання на те, що нарешті, в Україні з’явився театральний фестиваль такого рівня, де в компетентності експертів і журі не приходиться сумніватися, де є чіткі правила, якиx всі дотримуються (на відміну від “Пекторалі”, про яку зайвий раз не хочеться навіть згадувати), і де все максимально прозоро.
Xудожній керівник академічного драматичного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, відомий правдоруб Стас Жирков, коментує:

“В першу чергу, я вважаю, що такі фестивалі потрібні тому що це можливість поглянути на театральну мапу України. І можливо, це банальна фраза, але фактично “Гра” дозволяє це зробити. Звісно, масштаб цієї премії поки що не такий, як мені хотілося б, але зважаючи на те, що з того моменту, як Богдан Струтинський все це почав робити, ми нарешті отримали саме те, про що багато років говорили і мріяли, я все одно щасливий.
Що стосується мого ставлення до будь-якиx перемог і премій, то особисто для мене вони майже нічого не значать. Бо, на жаль, будь-який вибір в нашій країні – це або корупція, або ідіотизм, або невігластво. Тому “Гра” така особлива. Ці неприємні моменти її точно не стосуються. Система, яка була придумана і за якою працює ця премія плюс-мінус найкраща на сьогоднішній день в театральній, а можливо, і в мистецькій сфері взагалі.”
Зі складом Експертної ради фестивалю, члени якої протягом березня і червня подорожували містами України з метою переглянути наживо вистави з лонг-листа (у який увійшло 30 вистав з 84 заявлених), можна ознайомитися нижче.
І ось вже 24 листопада стартує Фінальний етап “ГРИ”.
О 16:00 в Київському театрі на Подолі відбудеться урочисте відкриття фестивалю-премії. Оцінювати вистави-номінанти та визначати переможців буде міжнародне журі: журналіст, музикознавець і музикант Дітер Топп (голова журі, Кельн, Німеччина); історик, педагог та громадський діяч Адам Бала (Варшава, Польща); генеральна директорка Національного театру “Іон Дачіан” в Бухаресті Б’янка Іонеску-Балло (Румунія); драматург, публіцист, театральний критик Томас Ірмер (Берлін, Німеччина); театральна критикиня, перекладачка, драматургиня Жанна Лашкевич (Мінськ, Білорусь).
І не забувайте: оскільки проект, це не лише премія, а ще й фестиваль, всі бажачі теж можуть приєднатися до цієі театральної події. Оцінити вистави з шорт-листа пропонується протягом останнього тижня листопада, придбавши квитки на бажані постановки.

Останні коментарі