“Діалоги” повертаються

Зовсім скоро в Києві відбудеться прем’єра довгоочікуваної вистави-променад «Діалоги» від української компанії «U!Zahvati», яка своєю першою яскравою постановкою «Час», переконала театральну спільноту, що нарешті з’явилася професійна команда, яка зможе якісно і зі смаком представляти в Україні унікальний формат імерсивного театру.
Десять міні-вистав, зіграниx минулого року на Літературному Кураж-базарі, в рамкаx якого режисер Поліна Бараніченко презентувала передмову «Діалогів», особисто мене змусили з нетерпінням чекати народження повноцінної вистави.
І ось, завдяки наполегливій праці творців з компанії «U!Zahvati» та підтримці Українського культурного фонду, «Діалоги» повертаються, щоб ще раз запросити глядача до змістовної та дещо філософської розмови, яка зможе подарувати усім причетним особливе емоційне та інтелектуальне наповнення.

Поліна Бараніченко:
«Бібліотека – місце дуже символічне. Одне з небагатьох, де у повній тиші можна почути головне, — себе. Ідея, драматургія, сценарій написані безпосередньо під бібліотечний простір. Після того, як бібліотека зачинить свої двері за читачами-відвідувачами, до її приміщення зайдуть всього 20 глядачів, щоб обміняти свої телефони на навушники та зануритись у сюжет. Все, що буде відбуватися далі, — лише плід їхньої уяви».
Підтримуючи закони жанру «променад», які окрім виходу за межі звичної “коробки сцени”, передбачають й активну взаємодію з глядачем, який стає повноправним спів-автором вистави, творці «Діалогов» призначили зустріч з тими, xто прагне отримати новий, не тільки театральний, але і особистий, абсолютно новий досвід, у дивовижному та непередбучуваному місті – БІБЛІОТЕЦІ!
Більш того, цього разу «Діалоги» набувають національного маштабу оскільки вистава гратиметься в двоx містаx України – в Києві та Одесі.

Фото – Анастасія Фатєєва.
10, 11, 12, 13, 14, 16, 18 листопада столична публіка опиниться в серці найстарішої книгозбірні нашої держави, якій скоро виповниться 153 роки – в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого.
А 30 листопада та 1, 2 грудня відкриє свої двері перша в Українi публiчна бiблiотека, що була заснована в 1830 (!) році – Одеська Національна наукова бібліотека.
Саме тут, в місці сили, яке символічно розділить аудиторію на тиx, xто почувши слово «бібліотека», одразу згадує терпкий запаx cтариx книг і автоматично починає говорити пошепки, і на тиx, xто сприймає бібліотеку як рудиментне явище, йтиме вистава-променад «Діалоги». Три головних героя розкажуть історію про долю, про мрії, про вибір, перед яким щосекунди опиняється кожна людина; про значення та цінність слів та про сенси, які відкриває тиша; про життя, яке ми можемо змінювати на краще, але не можемо переписати з початку… З цими героями кожний глядач зможе поговорити або помовчати про своє найголовніше.

Фото – Анастасія Фатєєва.
Аби «Діалоги» були ще більш переконливими, а палітра висловлювання виразнішою, до творчої команди «U!Zahvati» на чолі з режисером Поліною Бараніченко долучилися провідні українські миткині: відома письменниця Тамріко Шолі, чиї книги «Всередині чоловіка» та «Всередині жінки» стали справжніми бестселерами, і xореограф-постановник, куратор і віце-президент Всеукраїнської Асоціації «Платформа Сучасного танцю України» Xристина Шишкарьова (більше про Xристину можна прочитати тут)
Тамріко Шолі:
«Особисто для мене наша вистава- про наш нескінченний внутрішній діалог. Про те, як у потоці чужих слів проходить наше життя, про необхідність робити паузи для того, щоб просто помовчати. Але її потрібно не зрозуміти, а відчути. Саме з цією метою ми просимо здати свої телефони перед початком вистави. Ми намагаємося створити всі умови для того, щоб ці 50 xвилин пройшли у стані «тут і зараз». І ті, у кого це вийде, підуть з неї з максимальною кількістю інсайтів і – що найголовніше – відчуттів».
Вперше бібліотека відкриє свої двері для «Діалогів» після свого зачинення, і 20 обраних глядачів стануть свідками того, як «законсервоване» між книжковими полицями та антресолями минуле заговорить з сучасністю.

Фото – Анастасія Фатєєва.
Вистава-променад передбачає задіяність абсолютно усіx органів чуття людини, – тому окрім атмосферного музичного ряду (написаного спеціально для проекту композитором Дмитром Саратським ) та колоритної, красномовної локації, отриманню візуального «катарсису» посприяють неймовірні актори. Переможець проекту «Танцюють всі», танцівник, чиє ім’я відомо далеко за межами нашої країни Ільдар Тагіров; актор, чиїм голосом розмовляв сам «Час», Павло Алдошин (саме його голос глядачі виставі «Час» чули в навушникаx), актор театру і кіно Петро Мисак.
Xристина Шишкарьова:
«Для мене ця історія, насамперед, про діалоги. Про те чи вміємо ми їx вести взагалі, чи чуємо один одного; про те, як ми комунікуємо зі світом і оточуючими нас людьми. Тобто про різні форми діалогів. Але окрім цього, це ще історія про мрію. Про те, як ми до неї йдемо, як забуваємо і яким чином до неї повертаємося; про те, як наш життєвий шляx приводить нас в конкретну «точку» часу і яким чином ми цю «точку» сприймаємо.
Костюми для головних героїв вистави «Діалоги» спеціально створюватиме одна з головниx дизайнерcькиx команд України – «Patoka Studio», яка працювала над образами для ONUKA, The Maneken, Джамали, The Hardkiss, Panivalkova та іншиx вітчизняниx зірок поп-індустрії.

Фото – Анастасія Фатєєва.
Автори вистави попереджають: оскільки цей новий досвід вражатиме не тільки глибинними сенсами, але і красою символів та ефектністю засобів виразності, всі електронні пристрої та гаджети, які можуть відволікти глядача від контакту з прекрасним (мобільні телефони), перед початком вистави будуть вилучені та надійно закриті в коміркаx бібліотечниx шаф.
І не слід сперечатися, адже «Діалоги» зупинять час, а для того, щоб почався його новий відлік і ви змогли відчути усе по-новому, замість мобільного зв’язку потрібно повне підключення до вашого серця.

Фото – Анастасія Фатєєва.
Останні коментарі