Діалог між поколіннями “The Future of Europe”

Небагато xто в курсі, що наразі в Україні триває Третій етап міжнародного освітнього соціально-культурного проекту для підлітків зі східної України (Донецька та Луганська області) та західної Німеччини «The Future of Europe», метою якого, за словами директорки проекту Євгеніі Відіщевої, стало: «бажання дати висловитися новому поколінню, створити міждисциплінарну виставу та спробувати побудувати діалог між поколіннями.»
Отже, 15 українських підлітків та їх однолітки в Німеччині, що стикаються з різними життєвими ситуаціями (життя у воєнних зонах в Україні, життя в сім’ях-мігрантах у м. Кельн, Німеччина) разом створять виставу, в якій за допомогою творчого переосмислення реальності спроектують спільне бачення можливого європейського майбутнього.
Xудожній керівник проекту Андрій Май:
«Покоління непочутих – сучасне покоління 40 річних. До них було байдуже всім, адже вони вже не сповідували радянський світогляд, але що їм пропонувалось, хто був їх героями, та про що вони мріяли? Шлях України зараз визначений – Європа. Якою Європу бачить нове покоління? Що ми 40,60,80, 20 річні маємо почути від тих, кому ще не виповнилося “…дцять”. »
Проект складається з 6 етапів. На 1-ому – експерти (Андрій Май, Євгенія Відіщева), власне, і відібрали учасників з України.
Євгенія Відіщева: «Був оголошений open-call. Бажаючи могли подати заявку, заповнивши аплікаційну форму та відповівши на питання. Критерій для участі достатньо простий – власне бачення світу, власна позиція, власна зацікавленість і наостанок – творчий потенціал, який можна прекрасно розвинути, якщо є попередні власні критерії.
Пушкіна Поліна, 17 років, м. Авдіївка: “Вирішила прийняти участь в проекті, бо хочу створити щось актуальне, навчитися взаємодії, попрактівати свою англійську. Перший етап пройшов краще, ніж я думала. Одразу, як я побачила свою команду, зрозуміла, що ми потоваришуємо. Проект мене змінює. Я набираюсь досвіду, спілкуюся та надихаюся. Сподіваюся, що це триватиме довго та на фініші ми матимемо виставу.”
Під час 2 етапу українські учасники перебували у Німеччини, де протягом 7 днів, працювали над створенням мистецького продукту: писали сцени для документальної п’єси та знімали відео для майбутньої вистави. Для учасників проводилися воркшопи, вистави-променад, тренажі під відкритим небом, перегляди сучасних документальних фільмів кожної з країн учасників, спільні прогулянки та квартирники.
Софія Нестеренко, 18 років, м. Сєвєродонецьк, Луганська область: “Німеччина мотивує! Після нашого проживання в Кельні, хочется багато що змінювати у себе в місті. Дуже гарно запам’ятала фразу: “Це вибір кожного». Так ось я обираю змінюватися і рухатися вперед. Протягом першого етапу нашого проекту, ми спостерігали за європейцями і знайомилися з ними. Так, у них інший менталітет, тому і живуть вони по-іншому. Але ми теж так можемо, головне думати не тільки про себе, а й про те, що нас оточує.
На даний момент учасники знаxодяться на 3 етапі. Він триватиме 10 днів, протягом якиx підлітки створюватимуть документальну виставу, об’єднуючи всі тексти та відео, зроблені на попередньому етапі проекту та самостійно обираючи теми та висловлювання, які важливі для них. Формат вистави учасникам допоможуть створити професійні діячі сучасного театру.
На 4 етапі українські учасники відправляються в автобусний тур з показом вистави у 15 містах з Західної, Східної, Північної, Південної та Центральної України. Покази вистави відбуватимуться в державних театрах. Після кожного показу проводитиметься обговорення та відкриті дискусії. Показ вистави також відбудеться на міжнародному освітньому драматургічному фестивалі «Тиждень Young» в рамках фестивалю «Тиждень актуальної п’єси» в м. Київ.
Євгенія Відіщева: «Які саме це будуть театри ми поки що не визначились. Першим дав згоду керівник Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша – Олександр Книга. Але театрів буде стільки скільки зазначено – 15!»
На 5 етапі всі підлітки знову вирушать до Кельна, щоб взяти участь у фестивалі «NEUES EUROPA 2019», де вони зможуть презентувати створену ними мультимедійну виставу для німецьких глядачів.
Етап 6: FINISH. Збір фітбеку – зворотного зв’язку від учасників, а також створення фільму з відзнятих режисером-оператором матеріалів протягом проекту.
Ця подорож (і географічна, і мистецька) однозначно, сприятиме розвитку молодих митців, які роблять перші спроби на території сучасного мистецтва.
Софія Нестеренко, 18 років: Очікую отримати нереальний досвід і впевнена, що так і буде! Ми працюємо командою з досвідченими тренерами (наставниками), а це вже і є запорукою успіху! Навіть наші перші завдання – написання автобіографії і відео про своє місто надихають на створення чогось більшого.
Проект організовано за підтримки Українського культурного фонду слідкувати за його новинами можна тут https://www.facebook.com/thefutureofeurope/
Останні коментарі