AndriyivskyFest і чому це потрібно
18 червня у столиці стартує ІІ Міжнародний театральний фестиваль камерних театрів AndriyivskyFest, організований Київським академічним театром “Колесо” за підтримки Департаменту культури КМДА.
Цього року участь у фестивалі візьмуть митці Литви, Естонії, Греції, Болгарії, Франції, Білорусі, України та Грузії.
Міжнародній програмі передував Український формат фестивалю, участь в якому взяли 6 вистав з різних регіонів України. Переможця визначило журі. Ним стала вистава “Таїна буття” Запорізького театру ім.Магара.
Цього року фестиваль, який триватиме з 18 по 24 червня, виїде за межі старовинного Подолу. Відкриття та закриття фестивалю відбудеться в Театрі на Липках.
Цього року також змінився принцип оцінювання, а саме, робота журі – тепер це будуть дві групи. Професійне, головою якого є відомий театральний критик Сергій Васильєв, та глядацьке. Обидва визначать кращу виставу фестивалю. До непрофесійного журі увійшли постійні глядачі театру «Колесо”.
Відкриє фестиваль один з найпопулярніших у світі театральних колективів. Вільнюський міський театр під керівництвом Оскара Коршуноваса представить виставу «Божевільний» за Миколою Гоголем.
На питання навіщо сьогодні організовувати фестивалі, генеральний директор фестивалю AndriyivskyFest, директор-художній керівник Київського академічного театру “Колесо”, народна артистка України Ірина Кліщевська відповідає:
” Це ж потужний енергетичний заряд! Це виклик самим собі, взяття нових вершин. Адреналін, який отримують організатори, вдивляючись у захоплені очі учасників, змушує весь час рухатися вперед. Особливе задоволення – бачити як змінюється думка про Україну в зарубіжній театральному середовищі. Іноді доходить до смішного. Нам доводиться запевняти учасників, що наші технічні служби не менш професійні (а по факту часто бувають навіть і більш підготовлені до стресових ситуацій, яких на фестивалях буває досить багато), ніж ті ж європейці.
А ще, бонус у проведенні таких заходів – це бачити, що твій приклад змушує інших також ставати на фестивальну стежку, поповнюючи театральну карту новими театральними точками. Прекрасно, коли продовженням фестивального спілкування стають спільні проекти. Спостерігаючи як колись запрошений на фестиваль режисер реалізовує свої ідеї в інших театрах, ти розумієш, що не помилився. Це теж свого роду результат організації фестивалю.”
Останні коментарі