Диво під назвою «Віртуози Києва»
Музика це мистецтво, яке найближче до сліз і спогадів. Оскар Уайльд
Таке враження, що музика, дійсно, має якийсь генетичний код (унікальний дя кожної людини), що дозволяє переживати певні емоції знову і знову. Деякі мелодії стають справжнім саунтреком миттєвостей та подій нашого життя. В кіно усі найвідповідальніші хвилини для героїв відбуваються під музику, але якщо проаналізувати, то так відбувається і з нами.
Ранок мого дитинства — гімн СССР; відчуття, що воно закінчилося — традиційний хіт з останнього дзвоника «Когда уйдешь со школьного двора», знайомство з коханим, народження дітей, всі щасливі миті мають свою ауді-доріжку. Деякі з них — індивідуальні, інтимні, а є і спільні, так би мовити, народні.
Але найрізнобарвніший музичний супровід припадає на новорічні свята. Хтось може ностальгувати, слухаючи «Аbbu», «Новий год к нам мчится», «В лесу родилась елочка» або Сердючку, але я не знаю жодної людини, яка б хоч один свій новорічний спогад не прикрасила геніальним «Щедриком» М. Леонтовича або «Jingle Bells» Френка Сінатри. Це невід’ємний атрибут, — обов’язковий додаток до аромату мандаринок, прикрашання ялинки, очікування подарунків і перегляду любимих фільмів, що об’єднує людей з усього світу.
Але цього року, напередодні 31 січня я відкрила для себе ще дещо. Те, що хочеться зробити своєю традицією і побажати усім — оркестр «Віртуози Києва», який не гірше за Діда Мороза знає, що таке справжня казка. Цей чудовий колектив з професійних музикантів подарував глядачу калейдоскоп з найщасливіших асоціацій, згадок про культове кіно і шаленого таланту.
У програму «Музика з новорічного кіно» увійшли мелодії з кінофільмів «Один вдома», «Едвард руки ножиці», «Інтуїція», «Поки ти спав», «Джентельмени удачи», «Карнавальна ніч», «Іронія долі», «Гаррі Потер», «Реальна любов». Цей не повний перелік, мелодій, що запалюють гірлянди всередині кожного з нас, музиканти зіграли так, наче перед ними були пюпітри не з нотами, а почуттями. Натхненно, емоційно і душевно розказали вони кожну історію, додавши до неї свого особистого відношення. Спілкуючись (без слів) та посміхаючись один одному і публіці, з кожним новим треком, на сцені вони створювали справжнє диво, що наповнило глядацьку залу надзвичайно світлою атмосферою та любов’ю.
Диво під назвою орекстр «Віртоузи Києва», що вже рік (бо не дивлячись на те, що разом вони грають дуже давно, тільки в 2016 році вони стали називатися саме так), дарує тим, хто приходить на їх концерти незабутні емоції. «Різдвяна класика», «Шоу тисяча вогнів», «Класика для дітей» та джазови програми, виступи просто неба.
Кожен свій концерт вони прикрашають інформативними розповідями про композиції та сюрпризами. Так, наприклад, на вечірі «Музика з новорічного кіно» несподіванно з’явився дитячий хор «Дзвіночок» під керівництвом Рубена Толмачова. І це було особливо! Чуттєво, сентиментально, лірично.
А ще «віртуози» і компанія «SvitloConcert», яка вже протягом 5 років організовує концерти, зокрема класичної і джазової музики, запропонували молоді з користю провести час у Фейсбуці, зареєструвавши своїх дідуся або бабусю, подарувавши їм (звичайно, безкоштовну) можливіть потрапити у казку, авторами якої стали лауреати міжнародних конкурсів під керівництвом всесвітньо відомого диригента та віолончеліста, номінанта на премію «Греммі», художнього керівника оркестру Дмитра Яблонського.
За рік свого існування «Віртуози Києва» дали понад 100 концертів в Україні та гастролювали в Ізраїлі, Азербайджані, Іспанії, Швейцарії та ОАЕ. Вони випустили два диска з камерними сімфоніями на провідному світовому лейблі «Naxos Records», стали номінантами на премію «International Classical Music Awards 2018», разом з Борисом Гребенщиковим записали альбом « Symphonia БГ», постійно співпрацюють, як з зірками першої величини класичної музики, так і світового шоу-бізнеса.
Фрідріх Ніцше казав: «Без музики життя було б помилкою». Наші українські «Віртуози» роблять усе задля того, щоб наповнити своє і наше життя сенсом!
Свежие комментарии