Відомі українці про вишиванку

Фото з особистого архіву, Наталя та Ольга Сумьскі

Сьогодні, коли багато з наших братів та сестер віришили бути "вишиваними", відомі українці, які радо відгукнулися долучитися до всеукраїнського свята Вишиванки на просторі "vomne.net", поділяться з Вами світлинами зі своїх фото-архивів та дадуть відповідь на питання, чим саме для них є вишивана сорочка...

 

Леся Воронюк, засновник всеукраїнскього свята «День вишиванки», письменниця. Саме їй належить, вже крилатий вислів «вишиванка - це генетичний код нації»:

Фото з власного архіву Лесі Воронюк

День вишиванки – свято функціонально та ментально багаторівневе. Найпростіше в ньому – красиві та усміхнені українці. Та насправді одягнути вишиванку – це не тільки гарно виглядати, це оприлюднювати свою приналежність до українського народу, його історії, сьогодення та майбутнього; це засвідчувати свою позицію. Іноді нам закидають, що одягнути вишиванку – ще не бути патріотом, частково це так, але з іншого боку, якщо не одягати вишиванки, не розмовляти і не зберігати свою мову, не берегти творчість Шевченка і Коцюбинського, не пам’ятати про голодомори і про бій під Крутами, не писати писанки… Тоді чим ми будемо наповнені? Якими цінностями буде наповнена наша нація? Крім того, з багаторічного досвіду проведення акції з рукою на серці можу сказати, що вишиванки одягають таки патріоти, а ті, хто не патріоти, їх ніколи не одягають, бо вона для них – ніби кадило для того, чиє ім’я вимовляти не можна. 

Хочу наголосити на ще одному, ще глибшому аспекті. Зберігати наші символи і культуру загалом – це зберігати самих себе! (цитата зі статті, надана Л.Воронюк)

 

Ольга Сумьска, Народна артистка України:

Фото з власного архіву Ольги

Маю любов до вишиванки ще з дитинства, адже виросла за кулісами українського драматичного театру, де батьки грали українську класику… У мене невелика, але колоритна колекція: є борщівська, галицька, полтавська вишиванки… 

А от улюблена - мамина, з ніжного батисту, яку вона ще молодою носила! Бережу як реліквію..

Мої донечки теж мають свої вишиванки, які ми разом купували в Карпатах. Я впевнена, що вишиванок багато не буває, вони завжди будуть уособленням української жінки.

                                                 

Вячеслав Узелков, український боксер:

Фото з власного архіву Вячеслава

Вышиванка для меня - это гордость за красоту моей страны!

                                                                                                

Марія Бурмака, Народна артистка України: 

Фото з власного архіву Марії

Вишиванка для мене - це стародавній одяг мого народу. В мене є і сучасні вишиті сорочки, і стародавні. Останні особливо цінні, бо відчуваєш себе так, ніби живеш якесь не перше життя і можеш уявити себе кілька століть тому.

 

Денис Гранчак, актор театру і кіно:

Фото з власного архіву Д. Грончака

Вишиванка для мене- це символ відродження української культури в моєму серці!

 

Ірина Мельник, Заслужена артистка України:

Фото з власного архіву Ірини

Вишиванка для мене - це оберіг!

 

Василь Баша, Народний артист України:

Фото з особистого архіву Василя

Вишиванка для мене - це Україна, це Рівненська область, це річка Горинь, це місто Гоща, це рідна хата, це дід Іван, це баба Салька, це батько, це тьотя Маша, це тьотя Ганя! Це моя земля. Це мій рід.

 

Уляна Смирнова, чемпіонка світу з карате, в категорії ката на інвалідних колясках, м.Бремен, Німеччина, 2014 рік. Срібна призерка  чемпіонату Європи, м. Ломмель, Бельгія, 2015 рік

Фото з власного архіву Уляни

Вишиванка для мене - це символ краси та національної ідентичності  українського народу.  У вишиванці генетичний код нашого минулого, теперішнього і майбутнього. Отож, не цурайтеся свого, рідного, українського! 

 

Олександр Книга, директор Херсонського обласного  академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша:

Фото з власного архіву О.Книги

Вишиванка для мене – це моя Україна, це мій оберіг.

 

Діана Малая, Заслужена артистка України (Одеський український театр ім.Василька):

Фото з власного архіву Діани

По-перше, вишиванка - це дуже красиво!!!! СорочцI, яка на менI, майже 100 рокiв! Ви розумIєте, яка iсторiя.... Це  сила, енергiя, душа, талант, природа..... Неповторнiсть украiнськоI жiнки!!!!

 

Ксюша Жданова-Форманчук, актриса театру і кіно (театр драми і комедії на Лівому березі Дніпра):

Фото з власного архіву актриси

Вишиванка - це документ украінського народу! Це оберіг! В орнаментах вся магія любов і історія кожного регіону моєї улюбленої країни!

 

Анатолій Гнатюк, Народний артист України:

Фото з власного архіву Анатолія

Вишиванка для мене - це свято! Це Різдво, це Великдень, це день народження, це будь-який день, який я вважаю святом. А ще - це мій оберіг. Наша вишиванка несе в собі код української нації. Тому коли я її одягаю, то відчуваю силу захисту українського роду. Мені легко і радісно в ній!


Соломія Вітвіцька, українська телеведуча:

Фото з власного архіву Соломії

Вишиванка - це красиво і стильно!

 

Василь Вірастюк, Заслужений майстер спорту України:

Фото з власного архіву Василя

Вишиванка для мене - це сорочка, зроблена маминими руками!